+48.774419369
 +48.502103428

W minioną sobotę 21.10.2017 w Lublinie odbyły się 18 Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Juniorów Młodszych Karate Kyokushin z udziałem 246 zawodników z 36 klubów.
Opolski Klub Karate Kyokushin reprezentowali Konrad Kozubowski, Bartosz Wiśniewski, Mateusz Golomb, Beata Szramiak i Michał Wachnicki.

Konrad Kozubowski obronił tytułu złotego medalisty w konkurencji kata już po raz 5. Mateusz Golomb stanął na podium zaraz za nim zdobywając 2 miejsce.
Michał Wachnicki w konkurencji kata Juniorów Młodszych tym razem znalazł się za podium zajmując 6 miejsce. Zważając na to iż jego kategoria była mocno obsadzona ilościowo jest to bardzo dobry wynik.

Po długiej przerwie od startów w kata, bo po 14 latach, na macie stanęła Beata Szramiak, niegdyś wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Tym razem nie udało jej się stanąć na podium, ale cieszy nas sam fakt, że pokazała się od najlepszej strony, a na medale przyjdzie jeszcze czas.
Podobnie Bartosz Wiśniewski, który po ponad 5 latach bez startów zdecydował się na start w konkurencji kumite +35 lat open. Niestety po wyrównanej walce i dogrywce z Markiem Fietko, Bartek nie przeszedł do następnej rundy. Mało zabrakło do szybkiego zwycięstwa Bartka po wykonaniu mocnego ushiro mawashi geri jodan. Niestety bez punktu.

Dzięki dokonaniom naszych zawodników, Opolski Klub Karate Kyokushin zdobył 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Seniorów!