+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 09.12.2017 odbył się XXXIV Puchar Polski Seniorów i XIV Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. Organizatorem zawodów był Wrocławski Klub Karate AiS Sypień Ichiban Dojo. Na czterech matach zmagało się 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.
Opolski Klub Karate Kyokushin reprezentowali: Agata Chaba, Kamil Stankiewicz, Wiktoria Ful, Michał Wachnicki i Mateusz Bewko. W roli trenera i sędziego wystąpił shihan Mariusz Godoś.
W kategorii kata Juniorów Młodszych wystartował Michał Wachnicki, który wywalczył 3 miejsce.
Kamil Stankiewicz zmierzył się z Krystianem Witakiem, z którym toczył bardzo wyrównaną walkę zarówno w rundzie podstawowej, jak w dogrywce. Decyzją sędziów walkę wygrał zawodnik z Otwocka.
Agata Chaba w kategorii kumite +65kg w pierwszej walce spotkała się z późniejszą zwyciężczynią kategorii Anną Brzezicką-Bojda z Wrocławia (Lamot Dojo). Walka toczyła się na dość wyrównanym poziomie, natomiast w dogrywce Agata została lekko zdominowana przez mocne i dynamiczne uderzenia Ani. Mimo tego udało się Agacie stanąć na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal.
Wiktoria Ful w kategorii juniorek +60kg w pierwszej walce zdominowała swoją przeciwniczkę z Rudy Śląskiej Martę Smagacz . W walce ćwierćfinałowej Wiktoria zmierzyła się z Emilią Gwiazdą. Walka toczyła się na bardzo wyrównanym poziomie, decyzją sędziów zwyciężyła zawodniczka ze Szczytna.
Mateusz Bewko w kumite juniorów +75kg zwyciężając pierwszą walkę w dogrywce walki półfinałowej w niestety uległ swojemu przeciwnikowi zdobywając 3 miejsce w kategorii.
Udział w Pucharze Polski był dla zawodników startem kontrolnym przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Koszalinie 16 grudnia.