+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 27.10.2018 odbyła się 16 edycja Turnieju Challenger organizowana przez Opolski Klub Karate Kyokushin. Turniej już po raz 4 odbył się w formie gali w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Walki odbywały się na oświetlonym podeście, a zawodnicy prezentowani byli przed każdą walką na dużym telebimie.

W turnieju uczestniczyli zawodnicy z 10 klubów z całej Polski m.in. Opole, Warszawa, Bydgoszcz, Nowy Targ, Wrocław, Kobierzyce, Kielce. Opolski Klub Karate Kyokushin reprezentowała czwórka zawodników: Konrad Kozubowski, Agata Kozubowska, Kamil Stankiewicz i Wiktoria Ful.

Wiktoria Ful wystąpiła w kumite juniorek -60 kg, gdzie w pierwszej walce spotkała się z zawodniczką z Warszawy Karoliną Rybską, z którą zwyciężyła po dogrywce. W kolejnej walce Wiktoria zmierzyła się z Oliwią Kurzątkowską z Kobierzyc, która zdobyła waza-ari przez mawashi geri jodan. Wiktoria zajęła 2 miejsce w tej kategorii.

Agata Kozubowska wystartowała w kumite seniorek -55kg. Pierwszą walkę wygrała przez waza-ari mawashi geri jodan z zawodniczką z Wrocławia Michaliną Wachowiak. W finale Agata spotkała się z Katarzyną Nowak, również z Wrocławia. Po dwóch dogrywkach, Agata wygrała decyzją sędziów, tym samym zwyciężając w tej kategorii.

W kumite -75kg walki rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. W pierwszej walce zmierzyli się Kamil Stankiewicz z Marcelem Kopijem z Wrocławia. Marcel zwyciężył z Kamilem wykonując efektywne mae geri jodan (waza-ari), a następnie hiza geri jodan (waza-ari). Po tej walce Kamil nie podjął walki z Konradem Kozubowskim. Ostatnia walka Konrada z Marcelem należała do niezwykle emocjonujących. Zawodnicy stoczyli 7 minut minut mocnego pojedynku. W drugiej dogrywce Konrad zdobył waza-ari wykonując ushiro mawashi geri jodan. Konrad wywalczył 1 miejsce w tej kategorii.

Podczas gali odbył się pokaz dzieci trenujących w Opolskim Klubie Karate Kyokushin oraz kata w wykonaniu Michała Wachnickiego. Po turnieju odbyła się sayonara dla wszystkich zawodników, sędziów i wolontariuszy.

A już 24.11.2018 Konrad Kozubowski będzie reprezentował Polskę i Opole w Budapeszcie na Mistrzostwach Europy Open!