+48.774419369
 +48.502103428

W dniach 18-19.01.2020 odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Europy Karate Fullkontakt w Antwerpii, Belgia. Były to pierwsze Mistrzostwa Europy, w których mogli wystartować zawodnicy z różnych organizacji karate. W zawodach wzięło udział prawie 140 zawodników z 19 różnych organizacji karate. Zawody były dwudniowe i odbywały się na jednej macie. Opole reprezentowali Agata Kozubowska, Konrad Kozubowski i Filip Szeller oraz w roli trenera Shihan Mariusz Godoś.

Pierwszego dnia odbywały się walki kobiet do półfinałów oraz mężczyzn do ćwierćfinałów. Konrad Kozubowski wystartował w kategorii -65kg, a w pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem z Rumunii Cristianem Boldut (swoim rywalem również w konkurencji kata), z którym po dogrywce zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów. W walce ćwierćfinałowej Konrad zmierzył się z zawodnikiem z Armenii Azat Parsamyan, z którym stoczył aż dwie dogrywki, gdzie ta druga była już z przewagą na Konrada. Niestety w ostatnich sekundach walki Konrad dostał drugie ostrzeżenie ("czui ni"), które zadecydowało o jego przegranej.
Filip Szeller, w tej samej kategorii, po wygranej w dogrywce z zawodnikiem z Holandii Anthonym Da Graca, spotkał się z późniejszym zwycięzcą kategorii - Sergo Movseyan z Gruzji, z którym stoczył mocny pojedynek przegrywając decyzją sędziów.
Niestety obaj nasi zawodnicy odpadli tuż przed strefą medalową, do której zabrakło im na prawdę niewiele.
Agata Kozubowska, która wystartowała w kategorii -55kg w walce ćwierćfinałowej zmierzyła się z zawodniczką z Hiszpanii Uxue Lopez de Alda, z którą zwyciężyła po dogrywce. W półfinale Agata spotkała się z Anastasią Mikhalovą z Niemiec, z którą walczyła 2 dogrywki. Niestety w drugiej dogrywce, Agata otrzymała ostrzeżenie od sędziów za jodan tsuki, co prawdopodobnie zadecydowało o ich ostatecznym werdykcie. Agata przegrała decyzją 3:2 zdobywając brązowy medal w kategorii -55kg.

Sędziowanie podczas tych zawodów różniło się tym, że zawodnik, który otrzymał drugie ostrzeżenie ("czui ni") był na przegranej pozycji. Sędziowie bardzo przestrzegali zasad i szybko przyznawali ostrzeżenia. W taki sposób przegrało kilku bardzo mocnych zawodników, również z Polski. W sumie zawodnicy z Polski zdobyli 4 brązowe medale: kobiety -55kg i kobiety -60kg.

Relacja z Mistrzostw: ZOBACZ

1 walka Konrad: ZOBACZ
2 walka Konrad: ZOBACZ
1 walka Filip: ZOBACZ
2 walka Filip: ZOBACZ
1 walka Agata: ZOBACZ
2 walka Agata: ZOBACZ

Relacje wideo dzięki uprzejmości Shihan Mariusza Mazura. Osu!