+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 06.05.2023 w Barcelonie w Hiszpanii 5 osobowa ekipa naszego klubu wystartowała w Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate federacji WKB.
Nasi zawodnicy zdobyli 4 medale.

KUMITE:

Jedyny medal w konkurencji kumite wywalczył Konrad Kozubowski. Wygrywając po kolei z zawodnikami z Ukrainy, Belgii i ponownie Ukrainy zdobył złoty medal i tym samym tytuł Mistrza Europy Kumite do 65kg.
Pozostała czwórka zawodników (Marta Muszyńska, Filip Muszyński, Anna Szylderowicz, Julia Pracka) po wygraniu swoich pierwszych pojedynków niestety musiała uznać wyższość swoich rywali w ćwierćfinałach, czyli zaraz przed strefą medalową.

KATA:

Konkurencja Kata rozgrywała się systemem punktowym w rundzie eliminacyjnej i systemem pucharowym w półfinale oraz finale.
Kolejny raz nasi zawodnicy pokazali, że w konkurencji kata należą do jednych z najlepszych w Europie.

Konrad Kozubowski zdobył złoty medal w kategorii seniorów. Konrad po rundzie eliminacyjnej zajmował 1 miejsce ze znaczną przewagą nad rywalami, by później wygrać półfinał i finał stosunkiem głosów 5:0.

Filip Muszyński wygrywając dwa pojedynki zajął 2 miejsce w kategorii 14-15 lat chłopców. Filip po rundzie eliminacyjnej zajmował 2 miejsce. W półfinale pokonał swojego przeciwnika stosunkiem głosów 5:0 i przegrał dopiero w finale stosunkiem głosów 3:2.

Julia Pracka stanęła na 3 miejscu podium w kategorii 14-15 lat dziewcząt. Julia po pierwszej turze punktowej zajmowała 3 miejsce. W półfinale musiała uznać wyższość reprezentantki Hiszpanii i przegrała stosunkiem głosów 3:2. W walce o 3 miejsce pewnie pokonała 5:0 inną reprezentantkę gospodarzy.

Marta Muszyńska tym razem tuż poza najlepszą czwórką. Po rundzie eliminacyjnej zajmowała 4 miejsce ex aequo z inną reprezentantką Polski. O miejscu w najlepszej czwórce zadecydowała jedna nota skrajna, która była wyższa o minimalne 0,1 punktu.

Ania Szylderowicz również wraca bez medalu lecz z cennym doświadczeniem. Z pewnością nie zapomnimy jej wspaniałego jodan mae geri z pierwszego pojedynku w kumite, którym zapewniła sobie zwycięstwo.

W Mistrzostwach wzięło udział 491 zawodników z 23 krajów, wielu różnych organizacji karate kontaktowego co powodowało, że o miejsce na podium było niezwykle ciężko.

Polska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, przed Ukrainą i Hiszpanią.

Przy okazji tego, że zawody odbywały się w tak pięknym miejscu, żal byłoby nie skorzystać ze zwiedzania. Na szczęście nasi zawodnicy mieli na to kilka dni, co w pełni wykorzystali!

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą ekipę w drodze po medale. Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce oraz przekazali środki potrzebne do wyjazdu.

Na sukces jednostki składa się praca całej drużyny!