+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 24.09.2016r. w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Opolu odbył się kolejny XIV Turniej Challenger. W popularnym turnieju karate kyokushin wystąpili zawodnicy z Chorwacji, Ukrainy i 10 polskich klubów z: Warszawy, Wrocławia, Katowic, Tarnowa, Sosnowca, Konstancina-Jeziornej, Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Kolbuszowej i Opola.

W najcięższej kategorii zwyciężył Anatolij Zhuravel (Lwów Ukraina). W kategorii -85 kg wystąpiło dwóch zawodników Opolskiego Klubu Karate Kyokushin: Mateusz Golomb i Marcel Niemczyk. Mimo dobrych walk zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce, najlepszym okazał się utytułowany Marek Odzeniak (Warszawa). W kategorii -75 kg po efektownych walkach zwyciężył Fran Lukšić (Zagrzeb Chorwacja). W najlżejszej kategorii pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy Konrada Kozubowskiego z Opola zwyciężył Daniel Sternik (IPPON Kontancin-Jeziorna).

Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki OKKK, w najcięższej kategorii zwyciężyła Agata Chaba, w średniej druga była Agata Kozubowska, a w lekkiej najlepsza okazała się Adrianna Mrówka. Adrianna reprezentuje klub z Bartoszyc, ale w związku z rozpoczęciem studiów na Politechnice Opolskiej trenuje z naszymi zawodnikami.