+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 20.03.2016 odbyły XXXV Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Opolski Klub Karate Kyokushin reprezentowali: Aleksandra Bukowa, Agata Godoś, Anna Kolasińska, Mateusz Golomb, Rafał Rajski, Przemysław Karcz, Leszek Chaba, Michał Wachnicki i Wiktoria Ful. W sumie wywalczyliśmy 10 medali.

Jako pierwsi wystartowali kaciarze. Na najwyższych stopniach podium znaleźli się Aleksandra Bukowa i Mateusz Golomb. Brązowe medale wywalczyli Wiktoria Ful i Michał Wachnicki w kata młodzików, Rafał Rajski w kata juniorów młodszych i Anna Kolasińska w kata seniorów. Leszek Chaba w kata młodzików nie zakwalifikował się do rundy finałowej

W kumite młodziczek +60kg wystartowała Wiktoria Ful, która po dwóch wygranych pojedynkach, w walce finałowej decyzją sędziów uległa przeciwniczce i zajęła 2 miejsce w kategorii. W kumite młodzików -65kg wystąpił Leszek Chaba, pierwszą walkę wygrywając przez ippon (dwa waza-ari przez mawashi geri jodan) w pierwszej połowie walki. W półfinale i finale Leszek po dobrze prowadzonych walkach bez problemu pokonał swoich przeciwników tym samym zdobywając złoty medal w kategorii -65kg.

W kumite juniorów młodszych -60kg wystartował Przemysław Karcz, który spotkał się z zawodnikiem z Wrocławia (Sypień) i po mocnych mawashi geri gedan, niestety uległ wrocławianinowi, zajmując drugie miejsce.

W kumite seniorek -60kg Agata Godoś spotkała się z zawodniczką z Siechnic, z którą stoczyła walkę w systemie "Super Fight" (2+2). W pierwszej rundzie Agata zdobyła waza-ari przez mawashi geri jodan, podobnie w rundzie drugiej, gdzie wygrywa przez ippon (dwa waza-ari przez mawashi geri jodan). Agata została wyróżniona jako najlepsza zawodniczka zawodów.

Opolski Klub Karate Kyokushin wywalczył 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz 3 miejsce w Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego.