+48.774419369
 +48.502103428

W dniach 23.06-03.07.2018 odbył się obóz letni w OW Waszeta w Olsztynku. Był to wyjątkowy obóz m.in. ze względu na lokalizację, ponieważ był to pierwszy obóz letni zorganizowany nad jeziorem.

W tym roku pogoda nie była idealna, jednak korzystaliśmy z uroków pięknych Mazur najlepiej jak potrafiliśmy. Poza codziennymi treningami (poranny, cross trening, karate), korzystaliśmy z atrakcji wodnych tj. rowerków wodnych, kajaków i pontonów. Na plaży graliśmy w gry zespołowe, zażywaliśmy kąpieli i spędzaliśmy aktywnie czas.

Podczas obozu udało nam się odwiedzić Planetarium i Obserwatorium w Olsztynie. Odbyła się także wycieczka na Grunwald, gdzie zwiedzaliśmy muzeum oraz pola bitwy. Jedną z atrakcji obozowych były wieczorne gry terenowe, podczas których uczestnicy zostali podzieleni na 4 konkurujące ze sobą zespoły. Każda drużyna miała za zadanie rozwikłać zagadki czyhające na nich w lesie w jak najszybszym czasie, a ostatecznie odczarować zaczarowanego Shihana.
W ostatni dzień odbył się chrzest obozowy, podczas którego obozowicze musieli wykonać zadania pokazane im przez tajemniczych ninja, aby uwolnić porwanego Shihana.

Obozowicze wzięli udział w zawodach kata i kumite. Rozegraliśmy też mecz siatkówki kadra vs obozowicze (oczywiście zwyciężyła kadra). Jak co roku odbyły się zawody biegowe na różnych dystansach: dziecięce, 5km i 10km. W najdłuższym biegu triumfował Kamil Stankiewicz, a tuż za nim Michał Wachnicki i Marek Muszyński. Wśród kobiet jako pierwsze przybiegły Anna Muszyńska i Wiktoria Ful. Podczas obozu odbył się egzamin na wyższe stopnie. Najwyższe stopnie zdobyli Michał Wachnicki 2 kyu oraz Wiktoria Ful 3 kyu.

Na zakończenie obozu odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, wręczeniem dyplomów i ogłoszeniem wyników egzaminów. Czas przy ognisku umilała nam gra na gitarze w wykonaniu Wiktorii Ful, która przygotowała na tę okazję specjalne utwory.

Obóz minął nam niezwykle szybko i we wspaniałej atmosferze. Niewątpliwie piękne Mazury były strzałem w dziesiątkę.

P.S. Najmłodszy uczestnik tegorocznego obozu miał 2 miesiące :)

Więcej zdjęć [TUTAJ]