+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 1.02.2020 w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, które jednocześnie były kwalifikacjami do Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się w kwietniu w Tibilisi w Gruzji.

W konkurencji kata z Opola wystartowali Konrad Kozubowski, Filip Szeller, Mateusz Golomb i Kamil Stankiewicz. Kamil w rundzie eliminacyjnej zmierzył się z Michałem Karpowiczem z Suwałk z którym przegrał decyzją sędziów 4:1. Pozostali zawodnicy wywalczyli miejsca na podium: Konrad 1 miejsce, Mateusz 2 miejsce, Filip 3 miejsce. Tym samym Konrad i Mateusz zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy.

Agata Kozubowska wystartowała w kumite -55kg. Pierwszą walkę wygrała przez waza-ari (seiken chudan shita tsuki) z Michaliną Wachowiak z Wrocławia (Lamot Dojo). W finale zmierzyła się z Agnieszką Winek z Warszawy (KSW Bushi), z którą w mocnej walce przegrała po dogrywce decyzją sędziów. Niestety w tej kategorii wagowej na Mistrzostwa Europy kwalifikowało się tylko 1 miejsce.

Filip Szeller wystartował w kumite -65kg, gdzie w pierwszej walce zwyciężył z Szymonem Kowolem z Tarnowskich Gór. W drugiej walce spotkał się z Danielem Sternikiem (Konstancin-Jeziorna), z którym niestety uległ przez waza-ari (seiken tsuki chudan). Filip wywalczył 2 miejsce w kategorii kwalifikując się na Mistrzostwa Europy w Gruzji.

Kwalifikację do Mistrzostw Europy uzyskał również nasz team kata w składzie: Konrad Kozubowski, Filip Szeller, Mateusz Golomb i Kamil Stankiewicz.

Podczas zawodów odbyło się oficjalne wręczenie wyróżnień za wybitne osiągnięcia w roku 2019 dla zawodników i trenerów, które z Opolskiego Klubu Karate Kyokushin otrzymali: Agata Kozubowski, Konrad Kozubowski, Filip Szeller, Mateusz Golomb, Kamil Stankiewicz i trener Shihan Mariusz Godoś.

Kierunek -> Tibilisi, Gruzja! 3-5 kwietnia 2020!