+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 22.10.2016 w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Open i Kata, w których reprezentowali nas Konrad Kozubowski, Anna Kolasińska i Mateusz Golomb, oraz Mistrzostwa Polski Juniorów, w których wystąpił Mateusz Bewko.

Zawody zaczęły się od konkurencji kata. Jako pierwsza wystąpiła Ania Kolasińska, która niestety nie zakwalifikowała się do finałowej ósemki. Mateusz Golomb wywalczył 4 miejsce, a Konrad Kozubowski obronił tytuł z poprzedniego roku zdobywając 1 miejsce. To już 4 złoty medal Konrada zdobyty na Mistrzostwach Polski Kata Seniorów.
Mateusz Golomb w kumite open w pierwszej walce zmierzył się z Damianem Galińskim z Wrocławia (Sypień). Po wyrównanej walce w czasie podstawowym, Galiński pokonał Mateusza w dogrywce zdobywając ippon przez mawashi geri gedan.

Mateusz Bewko wygrał dwie walki uzyskując waza-ari dzięki mocnym mawashi geri gedan. Niestety w ćwierćfinale Mateusz przegrał przez ippon (mawashi geri gedan).
W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 60 ośrodków z calej Polski.