+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 30.05.2015r. w Koszalinie odbyły się 42 Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 117 zawodników z 42 ośrodków. Opolski Klub Karate Kyokushin reprezentowała 5-cio osobowa drużyna, zdobywając w sumie 3 medale.

Agata Godoś (kategoria -60kg) w pierwszej walce spotkała się z zawodniczką z Wołowa wygrywając w pierwszej rundzie. W półfinale Agata spotkała się z Agnieszką Godlewską z Konstancina-Jeziorna wygrywając przez waza-ari w dogrywce. W finale zmierzyła się z Martą Lubos i ostatecznie zdobyła srebrny medal w kategorii. Konrad Kozubowski, ubiegłoroczny złoty medalista Mistrzostw Polski w kategorii -65kg, w ćwierćfinale spotkał się z Tomaszem Misiewiczem z Lidzbarka Warmińskiego wygrywając przez ippon seiken shita tsuki. Wykonując w półfinale ushiro mawashi geri jodan znokautował przeciwnika z Jeleniej Góry Rafała Cieślińskiego, co zdaniem sędziego głównego było zbyt ciężkim nokautem i zdyskwalifikowało Kozubowskiego z finału. Konrad wrócił z brązowym medalem. W kategorii -80kg Mateusz Golomb w pierwszej walce spotkał się z Jackiem Dąbrowskim z Wrocławia (Lamot) zdobywając ippon przez mawashi geri jodan. W półfinale Mateusz również wygrał przed czasem z Patrykiem Kostrzewą przez ushiro geri chudan. W finale po mocnym pojedynku uległ zawodnikowi z Reska Michałowi Piniewskiemu zdobywając 2 miejsce.

Agata Chaba (kategoria -60kg) w swojej pierwszej walce trafiła na późniejszą zwyciężczynię kategorii i została skwalifikowana na pozycji 5-8. Michalina Macierzyńska (kategoria +65kg) w pierwszym pojedynku trafiła na silniejszą fizycznie zawodniczkę z Postomina i przegrała w czasie podstawowym.