+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 27.09.2014r. odbyła się już 12 edycja turnieju Challenger organizowanego przez Opolski Klub Karate Kyokushin. W tym roku Challenger odbył się w zupełnie innej scenerii. Turniej zorganizowany był w stylu gali sportowej: duża hala w niedawno otwartym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, oświetlona mata na podeście, telebim z wyświetlanymi sylwetkami zawodników to tylko niektóre z elementów. W zawodach wzięło udział 48 zawodników z 17 klubów z całej Polski w kategoriach juniorów i seniorów. Z OKKK wystartowało 7 zawodników, a 6 zakończyło zawody z medalem.

Jako pierwsza, w kategorii juniorek +60kg wystartowała Michalina Macierzyńska, która zmierzyła się z Weroniką Sadowską z Giżycka (aktualną Mistrzynią Europu Juniorów). Niestety po dość wyrównanym pojedynku, Sadowska zwyciężyła. W tej samej kategorii Karolina Saletnik spotkała się z Elizą Piotrowską z TBST, którą pokonała przed czasem (podwójnie waza-ari za mawashi geri jodan). Jako trzecia w tej kategorii wystartowała Agata Chaba, która w pierwszej walce zwyciężyła z Weroniką Sadowską i w finale spotkała się z koleżanką klubową Karoliną Saletnik. Dziewczyny toczyły walkę na bardzo wyrównanym poziomie, ale ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęła Agata.

W kategorii junior -70kg wystartował Patryk Laszczyński ze Strzelina, który po wygranej walce eliminacyjnej, spotkał się z Rafałem Rajskim, który wygrał przez waza-ari (mawashi geri jodan). W finale Rafał spotkał się z Szymonem Grzegorzycą z Tarnowskich Gór. Jednak tym razem, Rafałowi zabrakło kondycji i przegrał przez wskazanie.

W kumite seniorek -60kg wystartowała Agata Godoś, która w pierwszej walce spotkała się z Wiktorią Gwóźdź z Giżycka, z którą wygrała po dogrywce. W kolejnej walce zmierzyła się z Paulą Malikowską z Konstancina-Jeziornej, z którą wygrała przez wskazanie po trzech dogrywkach. W finale Agata spotkała się z Martą Lubos z Tarnowskich Gór. Dzięki większej aktywności Marty w drugiej części walki, Agata ostatecznie znalazła się na drugim stopniu podium.

W kumite seniorów -70kg Konrad Kozubowski w pierwszej walce zmierzył się z Tomaszem Misiewiczem z Lidzbarka Warmińskiego, z którym zwyciężył dzięki waza-ari (ushiro mawashi geri jodan). W półfinale Konrad spotkał się z Radosławem Parolem z TBST, z którym wygrał przez ippon po mawashi geri chudan pod koniec czasu podstawowego. Finał pomiędzy Konradem, a Dominikiem Parolem (TBST) był wyrównany, a walka toczyła się w żywym tempie i dobrym stylu. Ostatecznie wygrał Dominik (waza-ari po kontuzji Konrada), a Konrad musiał zadowolić się 2 miejscem.
Mateusz Golomb, który wystartował w kategorii -80kg seniorów, walkę półfinałową wygrał przez ippon (mawashi geri gedan) z zawodnikiem z Warszawy Michałem Kołakowskim, a w finale uległ Igorowi Lamotowi z Wrocławia.

Podczas 12 Turnieju Challenger zorganizowane zostały dwa pokazy. Tuż przed rundą finałową kobiet zaprezentowała się grupa dzieci trenujących w OKKK, którą poprowadził sensei Mariusz Prochalski. A przed finałami mężczyzn, pokaz kata do muzyki, zaprezentowały zawodniczki OKKK Aleksandra Bukowa i Anna Kolasińska.