+48.774419369
 +48.502103428

W sobotę 5 kwietnia odbył się w Kobierzycach IV Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai dla dzieci i młodzieży, organizowany wspólnie przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kobierzynach oraz Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyamy z Wrocławia (Lamot Dojo).

Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania. Poprzedni turniej, rok wcześniej zgromadził ponad 240 zawodników. Ostatecznie listę uczestników zamknięto na 399 z 29 ośrodków sportowych. W zawodach wzięło udział kilka klubów spoza kraju, m.in.: „Kanku” Lwów z Ukrainy, którzy stawili się z największą liczbą zawodników, bo aż 58, z Rosji (Kalingrad), a ponadto przyjechali zawodnicy ze stolicy Niemiec, Berlina oraz Białorusi. Turniej odbywał się jednocześnie na 4 matach.

OKKK reprezentowała15-sto osobowa drużyna, która w sumie zdobyła 5 medali. W kategorii kadetów -55kg 2 miejsce zajął Leszek Chaba, a tuż za nim stanął Mateusz Miś. Aleksandra Macierzyńska zdobyła brązowy medal w kategorii młodziczek -60kg. A naszej juniorki Agata Chaba i Karolina Saletnik, kolejno zdobyły najwyższe miejsca na podium w kategorii -65kg.