+48.774419369
 +48.502103428

31 stycznia br. ekipa z Opola w składzie: Aleksandra Bukowa, Anna Kolasińska, Matusz Golomb, Marcel Niemczyk i Paulina Żmuda wyjechała na otwarte Mistrzostwa Holandii.

Wyprawa na zawody rozpoczęła się od całodniowego zwiedzania Amsterdamu pod przewodnictwem Mateusza. Nasi zawodnicy mieli okazję przespacerować się klimatycznymi ulicami miasta zapełnionymi rowerami, posmakować holenderskich serów, a także spędzić noc w przytulnym hotelu ulokowanym na łodzi.

Dutch Open miał miejsce w miasteczku Gorredijk. W zawodach wzięło ponad 160 zawodników z 10 krajów, a same Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Start naszych zawodników rozpoczął się od występu Pauliny Żmudy w konkurencji kata. Paulina wygrała pokonując kilkanaście zawodników i zawodniczek w kategorii -18 lat. Jako następny zaprezentował się Mateusz Golomb i zdobył złoto w kategorii kata seniorów. Kategorię seniorek zdominowały Aleksandra Bukowa i Anna Kolasińska, zajmując dwa czołowe miejsca. Marcel Niemczyk jako jedyny startował w kategorii kumite. Pokonując w dwumeczu Grzegorza Wasilewskiego z Lamot Dojo, zajął pierwsze miejsce.

Cały wyjazd przebiegał we wspaniałej atmosferze, którą dodatkowo poprawiali zawodnicy z Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy także zaliczyli na zawodach bardzo owocny start.