+48.774419369
 +48.502103428

W minioną sobotę (14.12.2013) w Radzionkowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. Opole reprezentowała dwuosobowa drużyna Opolskiego Klubu Karate Kyokushin, w której składzie znaleźli się: Anna Kolasińska w konkurencji kata (pokazy) i Mateusz Golomb (kata i kumite-walki).

W zmaganiach, w których uczestniczyło 148 zawodników z 46 klubów z całej Polski Anna Kolasińska, zdobyła złoty medal wygrywając turę eliminacyjna i finałową. Natomiast Mateusz Golomb zdobył medal dzięki bardzo dobremu występowi w rundzie finałowej, po której przesunął się z miejsca szóstego na trzecie. Dla obojga zawodników był to debiut w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców (18-21 lat), a dla Mateusza dodatkowo pierwszy medal w zawodach rangi mistrzowskiej. Ania mimo młodego wieku jest już utytułowaną zawodniczką mającą w dorobku kilka medali Mistrzostw Polski i Europy w kategorii juniorów.

Mateusz sprawdził się również w kategorii kumite kontaktowego gdzie wygrał pierwszą rundę przez waza-ari z Bartoszem Piędziakiem z Radzymina. Niestety swój występ zakończył na drugiej rundzie, w której przegrał z Danielem Barałkiewiczem z Inowrocławia.

Dzięki dobrym występom opolscy karatecy zdobyli drużynowo szóste miejsce.
Jeszcze w tym tygodniu nasi młodzieżowcy wraz ze starszymi kolegami z OKKK będą walczyć o miejsca na podium podczas Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się 21.12.2013 w Płocku. Zawodnikom życzymy równie udanych startów.