+48.774419369
 +48.502103428

W dniach 15-16.11.2013r. w Oradei (Rumunia) odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów, U22 i Seniorów Open. W zawodach wystartowało 469 zawodników z 23 krajów. Polska zdobyła w sumie 14 medali, w tym 5 złotych, 1 srebrny i 8 brązowych. W klasyfikacji generalnej na najwyższych stopniach znalazły się kolejno: Litwa, Polska i Ukraina. Z OKKK wystartowała pięcioosobowa drużyna: Agata Godoś, Mateusz Golomb, Anna Kolasińska, Marcel Niemczyk i Paulina Żmuda. Jednak tym razem nie udało nam się przywieźć żadnego medalu.

Paulina zaczęła od konkurencji kata kadetek. Jednak mimo, naszym zdaniem dobrego wykonania, nie przeszła do drugiej rundy. W kata seniorów Ania, po wykonaniu kanku dai w drugiej rundzie nie zakwalifikowała się do finału, podobnie jak Mateusz Golomb. Po obserwacjach, można było stwierdzić, że podczas kata dużą uwagę przywiązywano do dynamiki wykonywania, której naszym zawodnikom troszeczkę zabrakło.

W konkurencji kadetek -65kg Paulina spotkała się z Litwinką Vertelyte Ugne. Litwinka miała przewagę fizyczną nad naszą zawodniczką, jednak mimo tego Paulina przez całą walkę dobrze się poruszała i nie pozwoliła się całkowicie zdominować.

Marcel Niemczyk, startujący w kumite kadetów - 75kg, spotkał się z Węgrem Adamem Kovacs. W czasie podstawowym można było wskazać przewagę Marcela, jednak doszło do dogrywki, w której przez własną nieuwagę Marcela, przeciwnikowi zostało zaliczone waza-ari za mawashi-geri jodan. Straty już nie udało się nadrobić.

Agata Godoś w kategorii U22 -55kg spotkała się z Litwinką Jeleną Sapoznikovą. Po dogrywce, z jednym wskazaniem na Agatę, doszło do ważenia. Niestety różnica wagi była wystarczająca i nasza zawodniczka przegrała. Podobnie Mateusz, który w kategorii -85kg, trafił na Bułgara Nikolaya Varsilova. Mimo bardzo mocnego przeciwnika, Mateusz starał się walczyć do samego końca. Przegrał przez wskazanie, a jego przeciwnik w następnej walce wygrał przez ippon i ostatecznie znalazł się na 3 miejscu w kategorii.

Bardzo dobre starty w U22 odnotowały m.in.: Marta Lubos, która zaprezentowała świetną formę i zwyciężyła w kategorii -55kg. W tej samej kategorii na 3 miejscu znalazła się Klaudia Mastalerz. Obydwie z Tarnowskich Gór. W kategorii -60kg na 3 miejscu stanęła Natalia Wódka z Konstancina Jeziornej. Ogromny sukces odniosła Diana Pachulska z Lidzbarka Warmińskiego, która zwyciężyła w doskonałym stylu w kategorii -65kg.

Wśród mężczyzn U22 na uznanie zasługuje zawodnik z Suwałk Mateusz Muczyński, który zajął 3 miejsce w kategorii -65kg. Dobry występ zaprezentował Patryk Kostrzewa (-80kg) z Radzymina, który podobnie jak Marek Wolny z Tarnowskich Gór (-85kg), przegrał za ujemny punk genten.

W konkurencji Seniorek Open wystartowała Agata Kaliciak i Anna Brzezicka-Bojda z Wrocławia. Obydwie zawodniczki przegrały swoje pierwsze walki. Ania spotkała się ze zwyciężczynią kategorii Csenge Szepesi. Agata spotkała się Litwinką Norą Vaznelyte, z która przegrała po dogrywce. Jej przeciwniczka zajęła 3 miejsce w kategorii. W Seniorach Open zaprezentowali się: Marek Odzeniak i Maciej Mazur z BKKK. Marek przegrał z Vytautasem Cepla z Litwy, który ostatecznie zajął 3 miejsce w kategorii. Maciek w pierwszej walce pokonał Węgra Gergo Petho, jednak w następnej spokał się z uznanym Jimmie Collinem. Po dwóch dogrywkach, o zwycięstwie Collina zadecydował test tamashiwari. Po tej walce Collin nie wyszedł do walki półfinałowej ze względu na kontuzję. W kategorii zwycięzcą został Marius Ilias z Rumunii.