+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 12.10.2013r. odbył się 18 Memoriał Branko Bosnjaka w mieście Samobor, Chorwacja. W zawodach wystartowało 50 zawodników z 11 krajów: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Holandii, Litwy, Polski, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji i Węgier. Polskę reprezentowała dwie osoby z Opolskiego KKK: Agata Godoś i Konrad Kozubowski oraz pięcioosobowa ekipa z Bielańskiego KKK.

Agata w pierwszej walce rozlosowana została z zawodniczką z Węgier Lillą Herczeg. Walka toczyła się na bardzo wyrównanym poziomie, ostatecznie po 3 dogrywkach i braku dostatecznej różnicy wagi, sędziowie wskazali Herczeg. Pomimo przegranej Agata miała przed sobą jeszcze jedną walkę. Ponieważ ze względu na niewielką liczbę zawodniczek w kategorii, zawody nie były rozgrywane systemem pucharowym. Dość mocno porozbijana po wcześniejszych rundach Agata nie zdołała zdominować silnej i zdeterminowanej Węgierki Anett Lieter. Całą kategorię -55kg w doskonałym stylu wygrała Węgierka Sofia Szabo. Zawodniczka zaprezentowała walki na bardzo wysokim poziomie.

Konrad startował w kategorii -70kg, w pierwszej walce spotkając się z Węgrem Imre Molnar. Zawodnicy przyjęli podobny styl walki, jednak w ostatnich sekundach, po kilkukrotnej serii mawashi gedan, sędziowie uznając ją za dostatecznie mocną przyznali waza-ari Molnarowi. Węgier

został zwycięzcą kategorii, a jego walka z Csaba Galem była zdecydowanie najlepszą walką finałową zawodów. Warto wspomnieć, że Csaba Gal został uznany za najlepszego technika turnieju.
Wśród medalistów znalazł się 1 Polak Marek Odzeniak, który popisał się doskonałą techniką i wyczuciem, wygrywając walki przed czasem. Pozostali medaliści to Węgry - 10 medali, którzy wygrali 5 z 7 kategorii, Bułgaria - 5 medali, Litwa - 4 medale, Chorwacja - 4 medale, Szwecja - 3 medale, Holandia - 1 medal, Francja - 1 medal.

Na zawody, podobnie jak w poprzednim roku, przyjechali zawodnicy reprezentujący bardzo wysoki poziom. Większość z nich to mistrzowie kraju i uczestnicy Mistrzostw Europy. Udział w zawodach z taką obsadą jest potężnym doświadczeniem dla każdego zawodnika, a na pewno też dobrym szkoleniem w drodze do poprawy swoich osiągnięć. Organizatorzy Memoriału Branko Bosnjak zadbali również o wspaniałą atmosferę przygotowując "Welcome Party" oraz Sayonarę z orkiestrą i pysznym jedzeniem dla wszystkich uczestników zawodów.