+48.774419369
 +48.502103428

W dniach 1-2.06.2013 r. w Szwajcarii w Lucernie odbyły się Mistrzostwa Europy Shinkyokushin. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników (161 juniorów i 168 seniorów) z 25 krajów. Polska zdobyła w sumie 14 medali, w tym 1 złoty, 4 srebrne i 9 brązowych. OKKK reprezentowała 5-cio osobowa drużyna: Aleksandra Bukowa, Agata Chaba, Anna Kolasińska, Konrad Kozubowski i Karolina Paszko.

W kata kobiet wystartowało 20 zawodniczek, a Opole reprezentowała Aleksandra Bukowa i Anna Kolasińska. Dla Ani był to pierwszy występ w kategorii seniorów. Niestety nie udało jej się przejść do rundy finałowej i ostatecznie znalazła się poza najlepszą 8. Natomiast dla Sandry były to wyjątkowo udane zawody, ponieważ zajęła 2 miejsce przegrywając tylko z wielokrotną medalistką Christina Petersen z Danii. Na 3 miejscu znalazła się Diana Macciute z Litwy.

W kata mężczyzn wystartowało 23 zawodników. Konrad Kozubowski dostał się do rundy finałowej, po której ostatecznie znalazł się na 6 miejscu. W tej konkurencji na najwyższych miejscach znaleźli się kolejno : Szabo Istvan z Węgier, Paskauskas Raimundas z Litwy i Toth Attila również reprezentujący Węgry.

W konkurencji kumite juniorek -65kg wystartowała Agata Chaba i Karolina Paszko. Niestety obydwie przegrały swoje pierwsze walki. Przebieg walk naszych zawodniczek był bardzo podobny, mimo dużej woli zwycięstwa przegrały po dogrywce.

Wśród polskich zawodników ogromny sukces odniosła Agata Kaliciak z Wrocławia (Lamot Dojo), która po fenomenalnych walkach, ostatecznie zajęła 2 miejsce w kategorii kumite kobiet open, przegrywając ze świetną Csenge Szepesi z Węgier. W kategorii -90kg mężczyzn na 3 miejscu znaleźli się: Marek Wolny z Tarnowskich Gór i Maciej Mazur z BKKK. Marek stoczył mocną walkę ze zwycięzcą kategorii Valerim Dimitrovem z Bułgarii, a Maciek z Vasilem Vangelovem również z Bułgarii.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć [TUTAJ].