+48.774419369
 +48.502103428

W dniach 13-14.04.2013 na hali sportowo-widowiskowej Siemens Arena w Wilnie odbył się V Puchar Świata Karate Shinkyokushin. Zgłoszonych zostało 144 zawodników w 6 kategoriach wagowych. W pierwszy dzień zawodów (sobota) rozegrane zostały trzy kategorie : -55kg i -65 kg kobiet oraz - 70kg mężczyzn, w której Polskę reprezentował Mateusz Garbacz z Kielc. W drugim dniu odbyły się pozostałe kategorie tj. +65kg kobiet oraz -80kg i +80kg mężczyzn, w której naszym reprezentantem był Maciej Mazur z BKKK.

Pierwsze starcie Mateusza nie odbyło się ponieważ jego przeciwnik z Południowej Afryki nie stawił się na turnieju. W kolejnej walce spotkał się z Shohei Yamano z Japonii. W walce doszło do dwóch dogrywek - po pierwszej różnica wagi nie była wystarczająca. Zawodnicy prowadzili pojedynek w bardzo bliskim kontakcie, dochodziło do klinczu przez co sędzia często przerywał walkę. Ostatecznie sędziowie wskazali Yamano.

Maciek zmierzył się z Rafaelem Garcia z Brazylii. Dzięki przeważającej końcówce zwyciężył po dogrywce. Następną walkę stoczył z Tsutomu Murayama z Japonii - aktualnym Vice Mistrzem Świata kategorii open. Murayama stosował mocne mawashi geri gedan, które Maciek dość mocno odczuł. Po dwóch dogrywkach Japończyk zwyciężył walkę.