+48.774419369
 +48.502103428

W dniu 23.02.2013r. w Ełku rozegrane zostały kwalifikacje do Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Seniorów w kata i kumite. Mimo dużej odległości do Ełku podróż autobusem z ekipami z Wrocławia i z Tarnowskich Gór przebiegła dość sprawnie.

OKKK reprezentowało 15 zawodników, a na Mistrzostwa zakwalifikowało się 7 - Aleksandra Bukowa, Anna Kolasińska i Konrad Kozubowski w kata seniorów, Paulina Żmuda w kata kadetek, Marcel Niemczyk w kumite kadetów oraz Karolina Paszko i Agata Chaba w kumite juniorek.

Zawody rozpoczęły się konkurencjami kata, które odbywały się równocześnie na 2 matach. Paulina Żmuda od początku zdecydowanie prowadząc wśród kadetek zajęła 1 miejsce w kategorii. Rafał Rajski (kata kadetów) rozpoczął kata od błędu co nie dodało mu sił w rywalizacji, zajął 9 miejsce w eliminacjach nie kwalifikując się do rundy półfinałowej. Mateusz Golomb (kata juniorów) po wykonaniu pinian sono yon w pierwszej rundzie znalazł się na 3 pozycji. Po 2 turze gdzie wykonał saiha uplasował się na 2 pozycji ex equo z Markiem Kiełbasą z Tarnowa. Po finałowym gekisai sho Mateusza od zdobycia 2 miejsca, a tym samym kwalifikacji na Mistrzostwa Europy dzieliło 0,02 punktu. Aleksandra Bukowa od początku dominowała wśród seniorek, a tuż za nią na 2 miejscu, znalazła się Anna Kolasińska. Konrad Kozubowski, startujący w kata seniorów, wywalczył 1 miejsce w kategorii.

Następnie na 3 matach rozegrano kolejno kumite: kadetów, juniorów i seniorów. Następna kategoria wiekowa rozpoczynała się po finałach poprzedniej. W kumite kadetek -60kg wystartowała Paulina Żmuda, której przeciwniczką była Anna Bielska z Konstancina-Jeziorna. Walka bardzo dynamiczna, jednak Bielska zdobywając waza-ari za mawashi-geri jodan pokonała Paulinę w czasie podstawowym. W kategorii kumite kadetów wystartował Oskar Zmarzły (-65kg) i Marcel Niemczyk (-75kg). Marcel pokonał w pierwszej walce Patryka Laszczyńskiego ze Strzelina, w drugiej zawodnika z Lublina Mateusza Maciaka. W walce finałowej po mocnym uderzeniu na korpus wycenionym na waza ari uległ Hubertowi Bonieckiemu z TBST.

W kumite juniorów -65kg wystartował Wojciech Pryjda, który został pokonany przez Filipa Szellera z Krosna (dwa waza ari). W kategorii -75kg Mateusz Golomb zaliczył najkrótszą walkę zawodów. Sama walka trwała ok. 5 sekund. Po rozpoczęciu walki z Mateuszem Niklausem z Poznania zaliczył dwa punktowane mawashi geri jodan. W kolejnej walce, trafił na Jakuba Jakubasika z Warszawy, z którym przegrał przez waza-ari (mawashi geri jodan). Mateusz zajął 3 miejsce w kategorii. W kumite juniorek -65kg w pierwszej walce zmierzyła się Paulina Bengsz z Michaliną Macierzyńską. Michalina zdobyła waza-ari przez mawashi geri jodan. Kolejną walkę przegrała z Agatą Chabą, która wcześniejszą walkę wygrała z Dianą Hejnar z Krosna. Agata w finale zmierzyła się z Karoliną Paszko, która zwyciężyła dzięki waza-ari za seiken shita tsuki. Karolina Paszko w swojej pierwszej walce spotkała się z koleżanką klubową Karoliną Saletnik, a w kolejnej z Martyną Mazur z BKKK.

W kategorii -55kg seniorek wystartowała Agata Godoś, która w pierwszej walce pokonała Joannę Hebdę z Nowego Targu. W walce pólfinałowej spotkała się z Klaudią Mastalerz z Tarnowskich Gór. Po 3 dogrywkach, decyzja o zwycięstwie zależała do sędziego maty (2-2), który wskazał na Mastalerz. W tej samej kategorii Joanna Popczyk stoczyła zwycięski pojedynek z jedną dogrywką Karapetyan Luizą z Ostrołęki. Kolejną walkę przegrała w czasie podstawowym z Martą Lubos z Tarnowskich Gór, która wygrała całą kategorię. Konrad Kozubowski, startujący w -70kg, pierwszą walkę stoczył z Damianem Jaśkiewiczem z Tarnowskich Gór, którego pokonał wykonując ushiro mawashi geri jodan zaliczone na ippon. W kolejnej walce Konrad zmierzył się z Radosławem Parolem z TBST, który ten pojedynek wygrał. Cała trójka naszych seniorów zdobyła brązowe medale.

Najmocniejsze drużyny wystawili: Ippon Konstancin-Jeziorna (16 medali i 42 punkty w klasyfikacji drużynowej) przed Bielańskim Klubem Karate Kyokushin (10 medali i 36 punktów) i Opolskim Klubem Karate Kyokushin (13 medali i 35 punktów). Zawodnicy 27 klubów zdobywali medale na zawodach, reprezentanci 5 klubów nie zdobyli medali.

Zawody miały ponadprzeciętną oprawę: centralna mata na podeście, profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie, wystrój hali, trofea dla medalistów. Dobrą organizację wspierał system informatyczny.