+48.774419369
 +48.502103428

W okresie 27 czerwca - 10 lipca 1999 w Mikoszewie odbył się letni obóz karate zorganizowany przez Kluby Karate Kyokushin z: Opola, Siechnic i Wrocławia. W obozie wzięło udział 235 uczestników z klubów organizatorów obozu oraz innych klubów opolskich i dolnośląskich. Goszczono również uczestników z odleglejszych rejonów (Śląsk, gość z Kanady). Dzień rozpoczynano wspólnym biegiem. W ciągu dnia odbywały się dwa treningi. Wieczorem doskonalono kata. Treningi odbywały się w pięciu grupach: początkujący, białe pasy, niebieskie pasy, żółte pasy, zielone i brązowe pasy. Pierwszy inauguracyjny trening był treningiem wspólnym (bez podziału na stopnie), w którym część siłowa poprowadzona przez sensei Lamota obnażyła braki kondycyjne wielu uczestników. Czas między treningami urozmaicano codziennymi kąpielami morskimi (dopisywała wspaniała słoneczna pogoda), ogniskami i dyskotekami. Na parkiecie wiele dziewcząt dawało ujście nadmiarowi temperamentu, najbardziej widocznym i widowiskowym tancerzem był sempai Robert Gręda. Zmianą rytmu obozowego były wspólne treningi w których udział brali wszyscy obozowicze. Na plaży rozegrano turniej rugby (wygrany przez drużynę kadry). Turniej sumo przy żywiołowym dopingu wygrał Dominik Lisiecki. Zawodów przeciągania liny nie przetrzymała lina cumownicza - została rozerwana przez krzepkich karateków.



Rozegrano zawody kata w trzech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych (rocznik 1987 i młodsi) zwyciężył Marcin Uroda przed Bartoszem Reszka i Beatą Gebauer. W kategorii (rocznik 1986 i 1985) zwyciężyła Natalia Janocha przed Jakubem Piątkowskim i Tomaszem Skrzyńskim. Wśród najstarszych wygrała Aleksandra Radziewicz przed Agnieszką Bach i Bartoszem Lamotem. Emocjonujący szczególnie dla najmłodszych był przeprowadzony w niesamowitej scenerii trening nocny.



Podczas zgrupowania odbyły się dwie całodniowe wycieczki: do Fromborka: statkiem Krynica Morska - Frombork. We Fromborku obserwatorium astronomiczne, spektakl "Bolidy i Meteoryty", muzeum, katedra, wieża. do Trójmiasta: koncert organowy w katedrze w Oliwie, port w Gdyni - zwiedzanie Daru Młodzieży, Gdańska Starówka, Dwór Artusa, katedra - oglądanie panoramy miasta z wieży.



Autorami tych wszystkich atrakcji byli:
Mariusz Godoś 3dan, Wojciech Radziewicz 2dan, Jacek Lamot 1dan, Ryszard Szuber 1dan, Artur Wiśniewski 1dan, Andrzej Ochowicz 1dan. W prowadzeniu obozu pomagali: Leszek Szuber 2 kyu, Mirosław Marciniak 2 kyu , Sylwia Krupińska 1 kyu. O zdrowie uczestników troszczył się doktor Bogumił Strzelecki.



Ostatni dzień pobytu to chrzest obozowy, zakończony nieoczekiwaną, przymusową kąpielą wszystkich sensei i sempai wyłuskanych z tłumu rozbawionych obozowiczów. Uroczyste zakończenie obozu rozpoczęto wręczeniem dyplomów zwycięzcom zawodów, oraz wszystkim uczestnikom. Następnie prezentowano nowe stopnie po egzaminach na kyu. Spotkanie zakończyła wspólna sesja zdjęciowa.